תפריט סלולרי

הדף הלא נכון מתאנדקס – מה עושים?

מערכת קידום אתר

הנה משהו שכולם חוו באתרים שלהם (בין אם הם מודעים לכך ובין אם לא). הסיטואציה בה דף אחד מתאנדקס תחת מילת מפתח שאתם הייתם רוצים שדף אחר באתר שלכם יתאנדקס, למשל, נניח ואנחנו מדברים בדוגמא זו על תוצאות החיפוש של "כסאות פלסטיק" תמצאו הרבה אתרים שעוסקים בתחום ויש לכם דף כזה שעוסק בכסאות פלסטיק, אבל הדף שמתאנדקס אצלכם הוא דווקא דף שעוסק ב"כסאות לגינה", אמנם בין התוכן שכתוב שם יש התייחסות לכסאות פלסטיק, אך זה לא הדף שאתם רוצים ואתם הייתם מעדיפים שהדף שיתאנדקס הוא הדף היותר מתאים שמן הסתם ימשוך יותר גולשים.

במקרים כאלו גולשים יעדיפו לדלג על הדף שלכם בתוצאות החיפוש כי למרות שהוא אולי קשור לנושא שהם מחפשים, התוצאות האחרות יותר קולעות למטרה. (זכרו את הדוגמא הזאת כי נשתמש בה למטה להסברים מסוימים) אנשים לא ידועים מה לעשות במצב כזה וזה יכול להיות מאוד מתסכל, במיוחד לאור העובדה שזה פוגע ב-2 דברים עיקריים.

 • פחות גולשים ימצאו בדף הזה את מה שהם רוצים בעוד שדפים אחרים בדף שלכם יהיו יותר יעילים ובכך האתר ישרת את מטרתו בצורה פחות טובה.

 • גולשים שיכנסו ויגלו תוך שניה שזה לא בדיוק מה שהם מחפשים יצאו מיד מהאתר וגוגל מבחינתו ידרג אתכם פחות טוב בתוצאות החיפוש, לאו דווקא בתוצאות החיפוש הספציפיות האלו אלא באופן כללי (בהנחה שזה חוזר על עצמו הרבה)

כל זה יכול להיפתר בקלות כי האמת היא שיש מה לעשות בנידון.

תרשים

איך פותרים את הבעיה הזאת?

ובכן, אין פיתרון קסמים כי אף אחד במילא לא יודע ב-100% איך גוגל עובד ואיזה ממתקים אפשר לתת לו כדי שהוא יעשה כל מה שאנחנו רוצים, אבל יש כמה שלבים שכדאי לעשות. השלב הראשון הוא לנתח את הבעיה.

 • בדקו אם יש בכלל דף "כסאות פלסטיק" באתר שלכם, אם אין דף כזה, כנראה שמומלץ לכם לפתוח דף כזה ובו תכילו מידע מדויק לאנשים שמחפשים כסאות פלסטיק.

 • במידה ויש דף כזה, בדקו שהוא נגיש למנועי החיפוש, זה אומר שהוא לא חסום על ידי סקריפט כלשהו על מנת למנוע את הסריקה של הדף, בדקו שהוא מכיל מספיק תוכן ולא נראה כמו דף ספאם שבנוי רק מלינקים או מתמונות גלריה מכיוון שבדרך כזאת גוגל ייחס לו פחות חשיבות. (קראו עוד על "למה הדף שלי לא מתאנדקס בגוגל?")

 • בדקו שיש מספיק לינקים לדף הזה ברחבי האתר שלכם, אם הדף הזה יושב לו בדד ואף אחד אל מקשר אליו בטח שגוגל לא יתייחס אליו ברצינות, גוגל רוצה לראות שאנשים מפנים לדף הזה, בין אם זה מקישורים חיצוניים ובין אם זה מקישורים פנימיים בתוך האתר שלכם.

 • וכמובן יש את האפשרות הבאה בהנחה שדווקא הדף "כסאות פלסטיק" כן מושקע וכן מכיל את כל התוכן שצריך – הדף "כסאות לגינה" שנתנו בדוגמא, הוא פשוט דף שהשקעתם בו כל כך הרבה והקידום שלו מאוד טוב ויעיל כך שהוא 'מאפיל' על הדף "כסאות פלסטיק" במיוחד במקרים בהם הוא זכה לתזכורת כשדיברו על כסאות גינה מפלסטיק למשל, שזה גם קשור לנושא בתוצאות החיפוש.

לאחר שבדקתם את כל אלו הגיע הזמן לעשות את השינויים הנדרשים. אם אין לכם דף כזה באתר, מן הסתם שתפתחו, אך אם יש דף כזה הגיע הזמן לעשות לו רענון קצר.

 • בדקו שהקוד בדף נקי ומסודר, שאין איזה שהוא סקריפט שפוגע לו בקידום או מונע בעדו להתקדם. זה יכול להיות כל דבר אפילו סקריפט שרק מאט את הטעינה.

 • רעננו את התוכן בדף, הוסיפו תמונות עם תיאור חלופי ודאגו שהוא יהיה תוכן איכותי (הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לכתוב מאמרים טובים)

 • פזרו קישורים באתר שלכם שיפנו באופן טבעי לדף הזה כדי להגביר את התנועה הפנימית באתר לדף.

 • פזרו גם קישורים חיצוניים בהקשר הנכון ובמקומות רלוונטיים לנושא הדף.

על פניו אלו נראים טיפים רגילים לחלוטין שישפרו כל דבר, אבל יש דברים שאתם יכולים לעשות ואמנם לא יהיו שגרתיים כל כך והם כביכול באים לפגוע בקידום של הדף "כסאות לגינה"

 • קישורים פנימיים באתר שמפנים את כסאות לגינה ויכולים להפנות לכסאות פלסטיק – החליפו לדף שאתם רוצים לקדם כדי להגביר את הכניסות לדף הזה על פני הדף שכבר מקודם.

 • מקמו באופן בולט וברור קישור לדף שאתם רוצים לקדם בדף שכבר מקודם.

 • לשיקולכם: בנוסף לטיפים שלמעלה, הסירו מילות מפתח העוסקות בכסאות פלסטיק מהדף "כסאות לגינה" כדי שגוגל יחפש דף רלוונטי יותר באתר שלכם למילות המפתח האלו.

מה עושים אם שום דבר לא עובד?

ובכן, יש שיטה נוספת אבל היא לא השיטה האידיאלית וצריך להשתמש בה רק במקרים סופניים וגם רק במקרים בהם הדף שמקודם הוא דף שלא מקודם בשום מקום אחר רלוונטי אלא רק במקומות בהם אתם מעדיפים שדפים אחרים יתאנדקסו. במקרה הזה, הכווינו את הדף בהפניית 301 לדף שאתם רוצים שיקודם ("כסאות לגינה" יפנה ל"כסאות פלסטיק") ופתחו דף חדש ל"כסאות לגינה" שיכיל מידע אך ערוך בצורה חדשה ומסודרת, כי אתם לא רוצים לגרום לגוגל לחשוב שזה הדף שהתכוונתם לכוון אליו ושהוא הדף הנכון, אלא אתם רוצים שגוגל יחשיב אותו כדף חדש ושהדף שגוגל "אהב" מקודם הוא הדף שאתם רוצים שיקודם.

המאמר מבוסס ומתורגם על פי המאמר באתר moz המקצועי (מקור)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודותינו
קצת עלינו
'קידום אתר' הינו אתר אינטרנט המכיל מידע רב בנושא קידום אתרי אינטרנט. הוא מאפשר לכם ללמוד איך לקדם את האתר שלכם בעצמכם ומכיוון שתחום הקידום הוא תחום דינאמי ומשתנה, גם מקדמי אתרים מנוסים יוכלו למצוא מידע שימושי.

בנוסף לכך, האתר פונה גם לבעלי עסקים ומנהלי אתרי אינטרנט המחפשים קידום לאתר שלהם. אנחנו מספקים שירותי קידום אורגני וממומן ונשמח לעמוד לשרותכם.

קראו אודותינו
רוצים קידום אתר ולשלם כמה שבא לכם? לחצו כאן! אתם מציעים מחיר, ללא התחייבות!

פוסטים אחרונים

קטגוריות


מעוניינים בקידום לאתר שלכם? כתבו לנו.
מעוניין בקידום אתרים לא יקר? פנה אלינו