תפריט סלולרי
רוצה להקפיץ את העסק שלך מבלי לקרוע את הכיס? אנו מספקים שירותי הנגשת אתר אינטרנט. השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

הנגשת אתר אינטרנט

מערכת קידום אתר

בסוף 2013 יצא חוק נגישות השירות של אתרי האינטרנט. על פי החוק, בדומה לחניות נכים, לרמפות לצד מדרגות ולמעליות וחדרי שירותים ייעודיים, גם בתחום האינטרנט כל אתר צריך להיות נגיש לאנשים בעלי מוגבלויות כגון אנשים בעלי מוגבלויות ראיה, אנשים עם מוגבלויות בידיים, אנשים עם קשיי הבנה וכל לקות אחרת שעלולה להקשות את הגלישה באתר רגיל שלא הונגש.

בנוסף לעמידה בתנאי החוק, חשוב מאוד להנגיש את אתר האינטרנט שלכם מסיבות נוספות והן שיפור חווית המשתמש לכל הגולשים שלכם, גילוי אחריות חברתית וכמובן – שיפור האתר למנועי החיפוש.

איך מנגישים אתר?

על מנת להנגיש את האתר שלכם אתם צריכים ללמוד את החומר לא מעט. באתר נגיש יש חומרים רבים שיעזרו לכם להנגיש את האתר שלכם ולהבין יותר איך לבנות את האתרים החדשים. לפעמים הדרך הקלה להנגיש אתרים היא פשוט לבנות אותם מחדש על פי התנאים של החוק. גם לאחר שהאתר הוקם, חשוב להקפיד על תנאים אלו ולתדרך את כותבי התוכן ואנשי הצוות שמתפעלים את האתר שיפעלו בהתאם.

נקודות עיקריות להנגשת אתר

  • לכל תמונה באתר צריך שיהיה טקסט חלופי באמצעות Alt ויסביר את משמעות התמונה או מטרתה. אם התמונה היא קישור, הטקסט צריך להסביר מה יש בקישור.
  • וידאו ואודיו, לא כולם יכולים לראות את מה שמופיע בסרטון ולא כולם יכולים לשמוע מה שמופיע באודיו, לכן חשוב שיהיה חתליף לכל אחד מהם, כתוביות לאודיו וקריינות לסרטונים הן דוגמא לכך. (כמובן יש ללמוד על כך בהרחבה)
  • מבנה ומשמעות למבנה, כמו בקידום אתרים, גם בהנגשה יש חשיבות לסוגי כותרות ולאלמנטים השונים. גם שימוש ברשימות UL  או ב-Div עדיף כי בדומה למנועי החיפוש, תוכנות ועזרים למוגבלים קוראים את הטקסט כפי שמופיע על פי סדר, ולכן שימוש בטבלה עלול לבלבל לפעמים.
  • טפסים צריכים להיות נגישים, צריך שיהיה כפתור שלח וצריך שיהיה תיאור לטפסים (לא Placeholder)
  • ניווט באתר ותפריטים, צריך שתהיה יותר מאפשרות אחת לנווט באתר. זאת אומרת שאם יש תפריט באתר, צריך שיהיה גם מפת אתר או חיפוש בנוסף לכך. חשוב גם שיהיה אפשר לנווט בתפריטים אלו ללא שימוש בעכבר (באמצעות Tab למשל).
  • במהלך מילוי טופס, אם משתמש ביצע שגיאה או שימוש לא נכון בטופס, יש להציג לו שגיאה ברורה שמסבירה לו איפה הוא טעה ספציפי ככל האפשר.
  • הגדרת השפה של האתר בראש הקוד.
  • עמידה בתקנים: האתר צריך להיות מותאם לסלולרי ולכל הדפדפנים. כשאתר נגיש לכל הדפדפנים סביר להניח שהוא יהיה נגיש גם לתוכנות העזרים של אנשים בעלי המוגבלויות וגם זה עוזר כמובן לקידום בגוגל. זה אומר שצריך להקפיד על סטנדרטים שכל האלמנטים באתר יהיו עם תג סגירה, לכל אחד ID יחודי וכל אחד פועל על פי הגדרתו.

איך בודקים אם האתר שלי נגיש?

לאחר שלמדתם איך כללי ההנגשה לאתרים אפשר לראות בעצמכם איפה אפשר לתקן ולשפר או לבדוק באתר הזה שיציג לכם תיקונים ובעיות הנגשה באתר שלכם.

רוצה להקפיץ את העסק שלך מבלי לקרוע את הכיס? אנו מספקים שירותי הנגשת אתר אינטרנט. השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודותינו
קצת עלינו
'קידום אתר' הינו אתר אינטרנט המכיל מידע רב בנושא קידום אתרי אינטרנט. הוא מאפשר לכם ללמוד איך לקדם את האתר שלכם בעצמכם ומכיוון שתחום הקידום הוא תחום דינאמי ומשתנה, גם מקדמי אתרים מנוסים יוכלו למצוא מידע שימושי.

בנוסף לכך, האתר פונה גם לבעלי עסקים ומנהלי אתרי אינטרנט המחפשים קידום לאתר שלהם. אנחנו מספקים שירותי קידום אורגני וממומן ונשמח לעמוד לשרותכם.

קראו אודותינו
רוצים קידום אתר ולשלם כמה שבא לכם? לחצו כאן! אתם מציעים מחיר, ללא התחייבות!

פוסטים אחרונים

קטגוריות


מעוניינים בקידום לאתר שלכם? כתבו לנו.
מעוניין בקידום אתרים לא יקר? פנה אלינו