תפריט סלולרי

קישורים פנימיים

מערכת קידום אתר

אוקיי, אז יש לכם אתר ואתם בטח מתים להפציץ אותו בקישורים חיצוניים מכל מיני אתרים כדי שיגיעו לאתר שלכם וכדי לשפר את הקידום האורגני, אבל לפני שאתם עושים את זה כדי שתחשבו, האם יש לכם קישורים פנימיים באתר? האם כל הניווט באתר שלכם הוא נוח? האם אפשר להגיע מדף לדף בצורה הגיונית והאם באמת אדם שנכנס לקרוא מאמר באתר שלכם יעבור לקרוא מאמר נוסף באתר או ששם נגמרה הדרך מבחינתו? אם על כל התשובות שעניתם פה עשיתם פרצוף חמוץ כנראה שאתם צריכים לקרוא את המאמר הזה שעוסק בקישורים פנימיים ואולי זה יעזור לכם.

למה צריך קישורים פנימיים?

ובכן, בכל אתר צריך שיהיו קישורים פנימיים ובכל אתר יש, אבל השאלה אם יש מספיק ובצורה נכונה. בכל אתר יש תפריט, נכון? זה נחשב קישור פנימי, שמקשר מדפים שונים באתר שלכם לדפים אחרים באתר. הקישורים הנפוצים האלו מגיעים לא רק מתפריט ראשי אלא גם מתפריט שנמצא בתחתית האתר אך בדרך כלל השימוש בו לא בהכרח מקדם יותר מדי תכנים חשובים באתר אלא שולח לעמודים מרכזיים כמו צור קשר ואודות, לא שזה כל כך רע, אבל זה לא תורם לקידום של הדפים העיקריים והחשובים שאתם רוצים שיקודמו בגוגל. בנוסף לכך, קישורים פניים מגיעים מתוך דפי תוכן באתר, בין אם כחלק מהתוכן ובין אם כאזור המיועד להכווין את הגולשים לדפים אחרים באתר שרלוונטיים להם, בסוף המאמר או בצד.

אז איך מקדמים באמצעות קישורים פנימיים?

בקצרה, נניח ואתם רוצים לקדם דף מסוים באתר שלכם, אתם רוצים שהוא יקודם בגוגל וגם שיגיעו אליו בסופו של דבר מדפים אחרים באתר. אם אתם חושבים שהוא מספיק חשוב, רצוי שהוא יהיה בתפריט האתר, כי ככל שהדף נמצא קרוב יותר לדף הראשי (כמה שפחות סיבוך להגיע אליו) כך עדיף. אפשר להסתכל על זה בצורה של כמות קליקים. אל הדפים החשובים ביותר באתר ניתן לגהיע באמצעות קליק אחד בלבד. להגיע לדפים פחות חשובים צריך ללחוץ קליק אחד ואז משם עוד קליק כדי להגיע לדף. ככל שיש יותר קליקים כך הדף נחשב יותר זניח, לפחות מבחינת היררכיה.

בנוסף, במידה וכתבתם מאמרים או תוכן בדפים אחרים בתוך האתר שלכם ובמקרה יצא שדיברתם על הנושא של הדף האחר שאותו אתם רוצים לקדם, תוסיפו קישור בתוך הטקסט לדף ההוא ובכך לא רק שתכווינו את הגולשים להמשך קריאה בדף ההוא, אלא שגם מנועי החיפוש ידעו שהם עוברים ומקשרים את התוכן שכתוב בדף, לדף האחר. ככל שהאתר יהיה עשיר בתוכן איכותי ובדפים מגוונים ורלוונטים לגולשים, כך תוכלו לקשר יותר לדף החשוב שלכם בהצלחה. כמובן שרצוי לעשות את זה בשכל ולא לדחוף מילות מפתח לא קשורות רק בשביל שיהיה קישור פנימי לדף החשוב שלכם, אלא שזה יהיה בהקשר של הנושא ולפעמים רצויי שזה יהיה עם 'קריאה לפעולה' שבו אתם ממליצים לגולש להמשיך לקרוא את הדף החשוב שלכם לאחר שהוא מסיים לקרוא דף שאליו הוא הגיע.

היתרונות והחשיבות של קישורים פנימיים

לקישורים פנימיים יש חשיבות רבה, הן מצד הגולשים וחווית המשתמש והן מצד מנועי החיפוש.

מצד הגולש 

  • כשיש בניה נכונה של קישורים פנימיים קל יותר למצוא מה שמחפשים
  • כשיש הכוונות נכונות מתוך דפים פנימיים קל יותר להכיר תכנים חדשים רלוונטיים ומועילים

מצד מנועי החיפוש

  • כשיש הרבה קישורים פנימיים בתוך האתר תהליך הסריקה יותר יעיל
  • כשיש הרבה קישורים פנימיים לדף מסוים זה מסמן לגוגל שהדף חשוב
  • כשיש קישורים פנימיים הגולשים עוברים מדפים לדפים באתר וזה משפר את יחס היציאה מהאתר ומגדיל את זמן השהייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודותינו
קצת עלינו
'קידום אתר' הינו אתר אינטרנט המכיל מידע רב בנושא קידום אתרי אינטרנט. הוא מאפשר לכם ללמוד איך לקדם את האתר שלכם בעצמכם ומכיוון שתחום הקידום הוא תחום דינאמי ומשתנה, גם מקדמי אתרים מנוסים יוכלו למצוא מידע שימושי.

בנוסף לכך, האתר פונה גם לבעלי עסקים ומנהלי אתרי אינטרנט המחפשים קידום לאתר שלהם. אנחנו מספקים שירותי קידום אורגני וממומן ונשמח לעמוד לשרותכם.

קראו אודותינו
רוצים קידום אתר ולשלם כמה שבא לכם? לחצו כאן! אתם מציעים מחיר, ללא התחייבות!

פוסטים אחרונים

קטגוריות


מעוניינים בקידום לאתר שלכם? כתבו לנו.
מעוניין בקידום אתרים לא יקר? פנה אלינו