תפריט סלולרי

שימוש בנתונים מובנים

מערכת קידום אתר

המונח 'נתונים מובנים' מתייחס למידע שאנחנו יכולים להתאים באתר שלנו כך שהוא יוצג בגוגל (ובמנועי חיפוש אחרים, כמובן) באופן ברור יותר ומדוייק יותר. מנועי החיפוש קוראים את הדפים בצורה אחרת מבני אדם ולכן לעתים מונחים מסוימים שהמנוע סורק יכולים להתקבל בצורה לא נכונה. קחו למשל את המילה 'יגואר'. היא יכולה להתייחס לבעל החיים יגואר או לחברה שמייצרת מכוניות הקרויה באותו השם. בעזרת השימוש בנתונים מובנים יהיה למנוע החיפוש יותר קל לחלק את המידע ולהציג את המידע המתאים, בין היתר.

כשמנועי החיפוש היו בחיתוליהם היינו רואים את התוצאות בצורה משעממת של שורות עם כותרות ומידע, אך היום תוכלו לשים לב שבחיפושים רבים ובתוצאות רבות יש מידע נוסף שמוצג בצורה קצת יותר מעניינת ומושכת את העין, אלו הנתונים המובנים שעליהם אנחנו מדברים שנקראים בשם rich snippets. תוצאות אלו בולטות יותר מהשאר ולכן לאתרים שאליהם הן מקשרות יש יתרון על פני האתרים האחרים באותו הדף. על פי דיווחים של אתרים העוסקים בתחום קידום האתרים יש לאתרים כאלו יתרון של כ-30% על פני אתרים אחרים.

נתונים מובנים

השימוש בנתונים מובנים מתחלק ל-3 סוגים שמהם ניתן להשתמש רק באחד בכל דף, על מנת לא לבלבל את מנוע החיפוש.

  • Microdata
  • Microformats
  • RFDa

ולמרות שגוגל טוענת שהיא קוראת את כולם, הפופולרי ביותר מבין השלושה הוא Microdata. בשימוש בו תוכלו לבחור את סוג המידע הקיים בתוך הדף, למשל האם מדובר בדף שעוסק בבן אדם, עסק, ארוע או שמא מדובר בכלל במתכון או סיקור. שימוש לדוגמא ב  – Microdata

מופע לחיילים

הדוגמא למעלה גורמת למנועי החיפוש להבין שהדיב המדובר עוסק בארוע כלשהו. את רשימת הסכמות תוכלו לראות בקישור הזה.

למה להשתמש בנתונים מובנים?

כפי שהסברנו לעיל, השימוש בנתונים המובנים מומלץ מאוד מסיבות קידום וסיבות נוספות והוא גם לא מסובך לשימוש ואם אתם בונים אתר במערכת וורדפרס אז יש גם תוסף נתונים מובנים לוורדפרס שעושה לכם עבודה קלה עוד יותר. הנתונים המובנים צוברים תאוצה ועם הזמן ראינו שמתווספים נתונים נוספים ואנחנו מאמינים שגם בעתיד יתווספו עוד כדי שתוצאות החיפוש יהיו יותר מדויקות ונוחות לגולש. אנחנו ממליצים לכם להשתמש בנתונים המובנים באתרים שלכם ואם אתם רוצים לבדוק את עצמכם אתם יכולים להשתמש בכלי בדיקת הנתונים המובנים של גוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודותינו
קצת עלינו
'קידום אתר' הינו אתר אינטרנט המכיל מידע רב בנושא קידום אתרי אינטרנט. הוא מאפשר לכם ללמוד איך לקדם את האתר שלכם בעצמכם ומכיוון שתחום הקידום הוא תחום דינאמי ומשתנה, גם מקדמי אתרים מנוסים יוכלו למצוא מידע שימושי.

בנוסף לכך, האתר פונה גם לבעלי עסקים ומנהלי אתרי אינטרנט המחפשים קידום לאתר שלהם. אנחנו מספקים שירותי קידום אורגני וממומן ונשמח לעמוד לשרותכם.

קראו אודותינו
רוצים קידום אתר ולשלם כמה שבא לכם? לחצו כאן! אתם מציעים מחיר, ללא התחייבות!

פוסטים אחרונים

קטגוריות


מעוניינים בקידום לאתר שלכם? כתבו לנו.
מעוניין בקידום אתרים לא יקר? פנה אלינו