תפריט סלולרי

שימוש בסאב דומיין או בתיקיה

מערכת קידום אתר

אם הגעתם למאמר זה כנראה נתקלתם בסוגיה בה אתם צריכים להחליט אם להכניס חלק באתר שלכם בתוך Sub Domain או שמא הוא יופיע עם סלאש לאחר הכתובת בתור תיקיה. במאמר זה נלמד על ההבדלים בין שתי הדרכים ואיזו מהן עדיפה. ספוילר: אין תשובה חד משמעית.

  1. ההתייחסות של גוגל כלפי כל אחת מהדרכים שורשה הוא בדרך שבה גוגל מחליט אם מדובר באתר אחד או שמא בחלק נוסף מאתר קיים. במידה ואתם משתמשים בסאב דומיין גוגל מנתק אותו כמעט לחלוטין מהאתר בכתובת הראשית של הדומיין. במידה ואתם משתמשים בתיקיה אז גוגל קורא את זה כעוד חלק באתר הקיים שלכם, כאילו מדובר בדף באתר רק עם כתובת קצת אחרת.
  2. כתוצאה ישירה לכך, יש הבדל גם במנועי החיפוש ובגישה שבה הגולשים מסתכלים על האתר. גולשים יעדיפו להיכנס לאתר כולו שמוקדש לתת נושא המדובר ולאו דווקא לדף (או במקרה הזה תיקיה) שעוסק בחלק הזה אך הוא כחלק מאתר גדול וכללי יותר.
  3. מבחינת קישורים חיצוניים, אם תוביל קישור מסאב הדומיין שלך לאתר הראשי זה ייחשב כקישור חיצוני בעוד שקישור מתוך תיקיה בלבד לדף הראשי לא יהיה כזה. יש לכך השלכות מבחינת קידום. בנוסף לכך, כשיש לכם דף חשוב בסאב דומיין ואתם מפנים אליו לעתים קרובות, אתם למעשה גורמים ליציאה מהאתר – Bounce Rate – וזה לא מומלץ.
  4. היתרון בשימוש בתיקיה שאותו אין לסאב דומיין הוא שבמידה והאתר שלכם מוצלח ומקודם טוב ובכך הופך לחביב אצל גוגל, גם התיקיה נהנית מכך מכיוון שגוגל יחשיב את זה כאתר אחד. בעוד שאם תשתמשו בסאב דומיין, לא תרגישו את היתרון הזה על בשרכם ותצטרכו לעבוד על הקידום של התת אתר הזה בפני עצמו.
  5. בשתי הדרכים מומלץ להשתמש במילת החיפוש הממוקדת אותה אתם מקדמים. שם התיקיה שיכיל את מילת החיפוש יכול להיות מועיל. בסאב דומיין, במידה ואתם מקדמים מילה באנגלית זה אפשרי, אך אין מילים בעברית בסאב דומיין רגיל.

לסיכום: אם האתר שלכם בנוי מכמה קטגוריות שונות בתוכו אך עדיין עוסקות בתתי נושאים ברורים שמשוייכים ישירות לנושא העיקרי, עדיף להשתמש בתיקיה. אם אתם רוצים להשתמש בחלק ספציפי ולבנות עליו מעין מיני אתר או למשל להוסיף בלוג שאולי יסטה מהנושא הכללי של האתר או פורום לאתר העסקי שלכם רצוי להשתמש בסאב דומיין. כמובן שאלו המלצות בלבד ויש לבחון כל מקרה לגופו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודותינו
קצת עלינו
'קידום אתר' הינו אתר אינטרנט המכיל מידע רב בנושא קידום אתרי אינטרנט. הוא מאפשר לכם ללמוד איך לקדם את האתר שלכם בעצמכם ומכיוון שתחום הקידום הוא תחום דינאמי ומשתנה, גם מקדמי אתרים מנוסים יוכלו למצוא מידע שימושי.

בנוסף לכך, האתר פונה גם לבעלי עסקים ומנהלי אתרי אינטרנט המחפשים קידום לאתר שלהם. אנחנו מספקים שירותי קידום אורגני וממומן ונשמח לעמוד לשרותכם.

קראו אודותינו
רוצים קידום אתר ולשלם כמה שבא לכם? לחצו כאן! אתם מציעים מחיר, ללא התחייבות!

פוסטים אחרונים

קטגוריות


מעוניינים בקידום לאתר שלכם? כתבו לנו.
מעוניין בקידום אתרים לא יקר? פנה אלינו